Když má Dán narozeniny, uspořádá oslavu. Celý byt vyzdobí dánskými vlajkami a balónky s dánskými vlajkami, upeče dort, do něhož zapíchne malé dánské vlaječky, dánské vlajky umístí také podél cesty, která vede k jeho domu, a hlavně a především vztyčí dánskou vlajku, kterou má na žerdi na zahradě. Takhle se příchozí nemohou splést a už z dálky vidí, kde že se oslava koná. Také sousedi oslavence si mohou díky vztyčené vlajce všimnout, že má někdo narozeniny, a případně přijít popřát.
Dárky bývají zabaleny do papíru, na němž figurují malé dánské vlaječky, i svíčky na dortu mohou mít vlajku.
Když má narozeniny kolega v práci, stojí mu na stole celý den dánská vlajka. To aby všichni věděli, že mu musí popřát. A že nejspíš také přinesl dort.
Když slaví narozeniny nějaký obchod, jsou výlohy vyzdobeny dánskými vlajkami a pro zákazníky to znamená, že na všechno zboží bude sleva. A možná budou zakoupené věci zabaleny do dárkového papíru s vlajkami. Ale to nemůžu s jistotou říct:)
A teď pozor! Když je na zboží – nejčastěji potravinách – dánská vlajka, neznamená to, že by salám či okurka slavila dva či čtyři roky, alébrž je to znamením zaručeně dobré kvality. A proč? Protože je to vyrobeno v Dánsku. A Dánové nemají nejmenší pochybnost o tom, že co je vyrobeno v Dánsku, je vysoce kvalitní. Kromě „vlajkové“ indikace se dobrá kvalita dá poznat také podle názvu: řada dánských výrobků nese svou dánskost již v názvu, např. sušička Dandryer, termostat Danfoss nebo Danskvand – dánská minerálka.
Jedno ja každopádně jasné: kdo nevlajkuje, není Dán!